Dwa braki zębowe uzupełniliśmy koroną na implancie. To nowoczesne rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Tak implant z powodzeniem zastępuje naturalnego zęba i nie powoduje żadnych ograniczeń w życiu Pacjenta.
Pozostałe zęby Pacjenta były zdrowe i wolne od ubytków. Wymagały jednak zmian estetycznych.
Dla górnych jedynek postawiliśmy na licówki pełnoceramiczne. Pozostałe zęby przednie otrzymały odbudowy kompozytowe bezpośrednie typu bonding. Pozwoliły nam one zamaskować niewielkie defekty, takie jak drobne ukruszenia i przebarwienia, a także nadać zębom pożądany kształt.
W przypadku zębów bocznych (górnych i dolnych) postawiliśmy na nakłady kompozytowe. Ta metoda dała nam możliwość nieinwazyjnej rekonstrukcji kształtu tych zębów, które są mniej widoczne.
lekarz medycyny, lekarz stomatolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
lekarz dentysta, protetyk
1. Dla górnych jedynek i dwójek zastosowaliśmy protezę szkieletową na zasuwach z materiału PEEK (bez metalu i bez klamer). W odróżnieniu od protez całkowitych takie protezy służą do uzupełnienia braków przy zachowaniu zdrowych naturalnych zębów Pacjenta.
2. W przypadku pozostałych zębów w łuku górnym wszelkie braki uzupełniliśmy mostem pełnoceramicznym z zasuwami cyrkonowymi. Zastosowanie ceramiki to rozwiązanie funkcjonalne oraz estetyczne. Materiał ten do złudzenia przypomina swoim kolorem naturalne zęby.
3. Łuk dolny był w nieco gorszym stanie niż górny. Wobec tego zaproponowaliśmy Pacjentowi protezę całkowitą wspartą na belce tytanowej, przykręconej do czterech implantów zębowych. Materiał kompozytowy (zastosowany zarówno w przypadku zębów, jak i dziąseł) jest elastyczny i dobrze przylega do protezy. To przyczynia się do lepszego komfortu noszenia.
Ta metamorfoza wymagała ścisłej współpracy specjalistów z zakresu protetyki oraz chirurgii stomatologicznej.
lekarz medycyny, lekarz stomatolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
lekarz dentysta, protetyk
Wykonaliśmy wybielanie gabinetowe przy użyciu lampy. To błyskawiczny sposób na uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu.
W DeClinic dysponujemy najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do wybielania zębów, wyposażonym w silne światło halogenowe.
Dzięki tej technice wybielamy zęby nie tylko szybko, ale i bezpiecznie, nie uszkadzając przy tym szkliwa i dziąseł.
Korzyści wybielania zębów w gabinecie:
· Efekt po jednej wizycie – inne metody często wymagają regularnego stosowania przez kilka dni lub tygodni.
· Skuteczność – zabieg odbywa się przy użyciu preparatów o wysokim stężeniu, więc działa na zęby „oporne” na inne metody wybielania.
· Trwały efekt – rezultaty są trwalsze w porównaniu do metod domowych, zwłaszcza jeśli Pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych.
· Brak ryzyka niedokładności – eliminuje problem nierównomiernego wybielenia czy spowodowania plam.
asystent stomatologiczny, higienista
Wykonano pełną rekonstrukcję zwarcia. Pacjentowi zostały wykonane korony i licówki pełnoceramiczne na zębach naturalnych, a także korony protetyczne na implantach.
Proces metamorfozy przebiegał dwuetapowo:
• Leczenie chirurgiczne pod okiem niezawodnego doktora Radosława Bartosza, czyli naszego eksperta od wszczepów implantów.
• Leczenie protetyczne, za które odpowiedzialna była doktor Natalia Złotkowska – prawdziwa czarodziejka w zakresie kompleksowej protetyki.
Korony mogą być używane nie tylko na naturalnych zębach, ale również jako część leczenia implantoprotetycznego – w sytuacjach, kiedy zębów Pacjenta nie da się już uratować. Takie rozwiązanie pozwala nam na odtworzenie zarówno estetyki uśmiechu (wyglądają jak w 100% naturalne zęby), jak i jego pełnej funkcjonalności.
W tym przypadku leczenie wymagało podwójnych przygotowań.
Z jednej strony niezbędne było wszczepienie implantów, które potrzebowały czasu na integrację z kością. Z drugiej strony, musieliśmy również przygotować naturalne zęby Pacjenta, aby zapewnić prawidłowe dopasowanie koron.
lekarz medycyny, lekarz stomatolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
lekarz dentysta, protetyk, lekarz medycyny estetycznej.
Metamorfoza uśmiechu obejmowała leczenie endodontyczne, w celu przygotowania do leczenia estetycznego. Leczenie protetyczne z wykorzystaniem koron i licówek.
lekarz dentysta, protetyk, lekarz medycyny estetycznej.
lekarz dentysta, endodonta
Pierwszym etapem metamorfozy było leczenie chirurgiczne oraz implantologiczne, które przeprowadził nasz specjalista do zadań specjalnych, dr Radosław Bartosz. W ramach tego etapu wykonano ekstrakcje zębów, a następnie wszczepiono po 4 implanty w łuku górnym i dolnym. To była solidna podstawa do dalszych prac protetycznych, umożliwiając stworzenie stabilnej konstrukcji, na której mogły zostać zamocowane protezy.
Kolejnym krokiem było leczenie protetyczne, za które odpowiedzialna była dr Jankowska. Dzięki jej doświadczeniu i precyzji Pacjent otrzymał zdejmowane protezy premium z zębami i dziąsłem kompozytowym, mocowane na belkach przykręcanych do implantów. Te nowoczesne protezy nie tylko zapewniają naturalny wygląd oraz komfort użytkowania, ale także poprawiają funkcjonalność uśmiechu, umożliwiając swobodne mówienie i jedzenie.
Każdy z tych etapów był dokładnie zaplanowany oraz przeprowadzony z najwyższą starannością, aby zapewnić maksymalne efekty estetyczne i funkcjonalne.
lekarz medycyny, lekarz stomatolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
lekarz dentysta, protetyk
Ze względu na zaawansowaną próchnicę przeprowadzono rozbudowane leczenie endodontyczne. Następnie wdrożono leczenie protetyczne, w trakcie którego zmniejszono przerwy między zębami, skorygowano niewielkie wady zgryzu oraz poprawiono kształt zębów.
lekarz dentysta, protetyk
lekarz dentysta, endodonta
Pacjentka zgłosiła się do nas z przewlekłą chorobą przyzębia. W przypadku tej Pacjentki dostępne metody leczenia nie miały szans na przyniesienie oczekiwanych rezultatów. Wobec tego zdecydowano o usunięciu zębów i przeprowadzeniu leczenia protetycznego.
lekarz dentysta, protetyk, lekarz medycyny estetycznej.
Wykonano rekonstrukcje zwarcia na implantach i zębach własnych Pacjenta, poprzedzoną leczeniem ortodontycznym.
Prace rozpoczęliśmy od leczenia endodontycznego. Kluczowym krokiem, jaki należało wykonać, było przywrócenie zdrowia zębów oraz całej jamy ustnej. Mimo braków w uzębieniu dolna część łuku zębowego pozwalała na rekonstrukcję uzębienia na zębach własnych Pacjenta. Leczenie chirurgiczne polegało na wszczepieniu implantów.
Aby przywrócić odpowiedni kształt i estetykę zębów, niezbędne było także leczenie protetyczne. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań protetycznych Pacjent zyskał uśmiech, który jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim trwały. Zęby wyglądają bardzo naturalnie.
lekarz dentysta, endodonta
lekarz dentysta, ortodonta
lekarz medycyny, lekarz stomatolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
lekarz dentysta, specjalista protetyki stomatologicznej
Wykonano pełną rekonstrukcję uśmiechu na zębach własnych Pacjenta oraz na implantach.
lekarz dentysta, endodonta
lekarz dentysta, protetyk
lekarz medycyny, lekarz stomatolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej