BLOG

Czym jest próchnica zębów i jak z nią walczyć?

Próchnica zębów to jeden z najczęstszych problemów stomatologicznych, z jakimi zgłaszają się do nas Pacjenci. Wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu, ale także na ogólne zdrowie całego organizmu. W tym artykule przybliżymy, czym jest próchnica zębów oraz jakie są dostępne metody profilaktyki i leczenia próchnicy.

czytaj więcej

Kiretaż ­– czym jest i jakie są rodzaje kiretażu?

Kiretaż to jedna z metod terapii chorób przyzębia u pacjentów z poważnymi problemami periodontologicznymi. Wykonywany jest w przypadku bardzo zaawansowanego kamienia nazębnego, kiedy klasyczny skaling i piaskowanie są już niewystarczające. Jakie są rodzaje kiretażu zębów, na czym polega zabieg oraz jak jest wykonywany w klinice stomatologicznej w Warszawie DeClinic? 

czytaj więcej

Czym są korony na zęby i kiedy je stosować?

Współczesna stomatologia –  w tym jedna z jej gałęzi, czyli protetyka – dynamicznie posuwa się naprzód, oferując pacjentom coraz bardziej zaawansowane metody leczenia. Jednym z takich rozwiązań są nowoczesne korony na zęby, które odgrywają kluczową rolę w przywracaniu funkcji i estetyki zniszczonych zębów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej koronom na zęby, ich różnym rodzajom oraz kiedy są zalecane pacjentom.

czytaj więcej

Jak zdrowie Twoich zębów wpływa na Twój organizm?

Zdrowe zęby to nie tylko kwestie estetyczne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zapalenie dziąseł, nieleczona próchnica czy nieprawidłowy zgryz wpływają niekorzystnie na stan zdrowia całego organizmu oraz obniżają jakość naszego życia. Dlaczego dbanie o zęby jest tak ważne i jakie mogą być skutki zaniedbania zdrowia uśmiechu? 

czytaj więcej

Jakie korzyści dla pacjenta niesie zespołowe leczenie stomatologiczne? 

W czasach, gdy stomatologia rozwija się w zawrotnym tempie, jeden lekarz nie jest w stanie być ekspertem w każdej dziedzinie. Rozwiązaniem jest tu podejście interdyscyplinarne, którego założeniem jest leczenie zespołowe.

czytaj więcej

Zdrowy Uśmiech - czym jest dla DeClinic?

Zdrowy uśmiech to dużo więcej niż tylko białe, równe zęby. Centrum Stomatologiczne DeClinic z siedzibami na warszawskim Mokotowie oraz Powiślu przyjmuje nowe motto „Definicja DeClinic – definicja zdrowego uśmiechu w wersji premium”, które podkreśla nacisk na kompleksową opiekę stomatologiczną premium. Co oznacza dla nas tytułowy zdrowy uśmiech?

czytaj więcej

Star Wars w leczeniu endodontycznym

W endodoncji zmieniło się wszystko oprócz anatomii. System kanałowy jest niezwykle rozbudowany i nie ogranicza się tylko do kanału głównego, czy kanałów dodatkowych. Uwaga nas jako Lekarzy skupia się dzisiaj wokół licznych kanałów bocznych i delty korzeniowej. Przestrzenie te nie są dostępne dla ludzkiego oka, nawet pracując w powiększeniu czyli pod mikroskopem.

czytaj więcej

Jak leczyć zgrzytanie zębami?

U podłoża bruksizmu najczęściej leży stres. Przedłużające się napięcie mięśniowe powoduje zaciskanie zębów w dzień i zgrzytanie nimi w nocy. Powoduje to niszczenie zębów oraz ból. Jakie terapie mogą pomóc?

czytaj więcej

Czym jest bonding zębów?

To zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, który jest mało inwazyjny, a skutecznie niweluje drobne ukruszenia, pęknięcia czy przebarwienia. Ten „lifting” odbywa się za pomocą materiałów kompozytowych i zapewnia błyskawiczną metamorfozę uśmiechu. Nie należy mylić go z wybielaniem zębów.

czytaj więcej

Zakres leczenia przy ortodoncji

Leczy wady zgryzu poprzez korektę ich ustawienia za pomocą aparatów ruchomych bądź stałych. Leczenie ortodontyczne w DeClinic nie trwa w nieskończoność a jego efekt nie jest owiany tajemnicą. Jeszcze zanim założymy aparat, w przypadku niektórych systemów ortodontycznych, możemy zobaczyć wizualizację naszego przyszłego uśmiechu!

czytaj więcej

Co to jest endodoncja i czym się zajmuje

Endodoncja to profesjonalna nazwa leczenia kanałowego. Polega na usunięciu z zęba zainfekowanej miazgi. Wymaga precyzji, ale dzięki mikroskopom jest wysoce skuteczna. Pozwala ratować zęby, które kiedyś były skazane na usunięcie, co wpisuje się w trendy nowoczesnej stomatologii.

czytaj więcej

Zalety i wady implantów zębowych

Nie ma się co oszukiwać – wszczepienie implantu to poważna sprawa i inwazyjny zabieg. Ma sporo plusów, ale jak każda procedura medyczna wiąże się z pewnymi uciążliwościami. Warto to wszystko rozważyć, zanim się zdecydujemy na implanty.

czytaj więcej

Piaskowanie zębów - jak usunąć przebarwienia?

Nie wystarczy mycie zębów rano i wieczorem, żeby skutecznie zapobiec próchnicy, chorobom przyzębia i jamy ustnej. Naszym zębom, które są jedyną powierzchnią ciała, która nie potrafi samodzielnie eliminować drobnoustrojów, potrzebne są zabiegi profilaktyczne wykonywane w klinice dentystycznej. Jednym z nich jest piaskowanie zębów.

czytaj więcej

Wizerunkowe wyzwania wideokonferencji

Home office konfrontuje nas z wieloma wyzwaniami. Nie tylko przyszło nam godzić w jednej przestrzeni życie domowe z zawodowym, ale wideokonferencje pokazały nam, czy naprawdę lubimy swój wygląd. Przed czasami koronawirusa widzieliśmy się w lustrze przez około 7 minut dziennie, obecnie często obserwujemy swoje odbicie w kamerkach.

czytaj więcej

Medycyna estetyczna? Naturalnie! 

Piękno? Indywidualne. Efekty zabiegów? Subtelne. Podejście do Pacjenta? Holistyczne. Beauty by Declinic to medycyna estetyczna, która czarno na białym pokazuje, że możemy być atrakcyjni, ale jednocześnie wyglądać naturalnie. Dlaczego to takie ważne?

czytaj więcej

Nowoczesne leczenie kanałowe

Rozległa próchnica czy martwica miazgi – tego typu poważne schorzenia mogą się skończyć utratą zęba. Ostatnią deską ratunku często okazuje się wymagające precyzji leczenie kanałowe. Na szczęście nowoczesny sprzęt połączony z doświadczeniem lekarza niweluje dyskomfort pacjenta i zapewnia dokładność działań stomatologa.

czytaj więcej

Implanty zębów - co musisz wiedzieć

Niewielka niewidoczna śrubka, a tak wiele zmienia – brak zęba na zawsze przestaje być problemem. Znowu możemy cieszyć się pięknym uśmiechem, a nasze poczucie atrakcyjności wraca. Implanty to rozwiązanie trwałe, a więc ekonomiczne. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

czytaj więcej

Aparaty Invisalign by DeClinic – połączenie subtelności i mocy

Niemal niewidoczne i delikatne, a efektywne i precyzyjne. Nakładki ortodontyczne Invisalign dają wolność oraz komfort na drodze do pięknego uśmiechu. Z jakiego powodu pokochali je celebryci?

czytaj więcej

Szczoteczka elektryczna – instrukcja obsługi i nie tylko

Nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę, dzięki którym z zębów błyskawicznie znika płytka nazębna a nawet przebarwienia. Efekt? Zęby idealnie czyste i białe. Szczoteczka elektryczna ma wiele zalet.

czytaj więcej

Higienizacja zębów - na czym polega?

To codzienne dbanie o zęby oraz proste profilaktyczne zabiegi wykonywane w klinice stomatologicznej przez higienistkę lub dentystę. Wszystko po to, żeby nie dopuścić do większych problemów wymagających bardziej inwazyjnego leczenia. Na czym polega higienizacja zębów?

czytaj więcej
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    menu