BLOG

Licówki – wskazania, przebieg zabiegu, efekt

Licówki to świetny sposób na natychmiastową poprawę wyglądu zębów, zwłaszcza w przypadku przebarwień, ukruszeń czy niewielkich wad zgryzu. Pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem bez konieczności sięgania po bardziej inwazyjne zabiegi stomatologiczne. Jakie są główne wskazania do założenia licówek, jaki dają efekt oraz jak wygląda przebieg zabiegu w warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic? 

czytaj więcej

Pantomogram a tomografia zębów – czym się od siebie różnią?

Diagnostyka obrazowa to pierwszy i niezbędny krok w skutecznym leczeniu zębów oraz chorób czy nieprawidłowości w obrębie jamie ustnej. Do najczęściej przeprowadzanych w stomatologii badań diagnostycznych należą badanie pantomograficzne i tomografia komputerowa zębów. Czym się od siebie różnią i kiedy stosuje się każde z nich? Odpowiedzi na te pytania udzielają eksperci warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic.

czytaj więcej

Czym jest kamień nazębny i jak się go pozbyć?

Niedostateczna higiena jamy ustnej i złe nawyki prowadzą do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Jedną z nich jest powstawanie kamienia nazębnego. Czym dokładnie jest kamień na zębach, jak zapobiegać jego gromadzeniu i jak się go pozbyć? Specjaliści z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic podpowiadają!

czytaj więcej

Jakie są rodzaje wypełnień stomatologicznych?

Brak właściwej higieny jamy ustnej i zbyt częste spożywanie cukru przyczyniają się do szybkiego rozwoju próchnicy. Jedynym sposobem, aby usunąć już powstałe ubytki, jest wizyta u stomatologa. Lekarz usuwa zaatakowane próchnicą tkanki zęba, a w miejsce ubytku zakłada wypełnienie. Jakie są rodzaje wypełnień stomatologicznych?

czytaj więcej

Jak prawidłowo myć zęby?

Szczotkowanie zębów wydaje się jednym z najbardziej automatycznych nawyków, jakie wszyscy powtarzamy każdego dnia. Nie każdy jednak robi to poprawnie. Stosowanie źle dobranej szczoteczki lub pasty do zębów, nieprawidłowa technika szczotkowania czy nieodpowiednia częstotliwość mycia zębów mogą spowodować, że nieświadomie doprowadzimy do powstawania różnych problemów z naszym uśmiechem. Jak prawidłowo myć zęby? Oto najważniejsze zasady prosto od specjalistów z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic.

czytaj więcej

Kim jest i czym się zajmuje higienistka stomatologiczna w Declinic? 

Mimo że jest ważną częścią załogi placówki stomatologicznej, to nie każdy wie, kim właściwie jest i czym dokładnie się zajmuje. Higienistka stomatologiczna to niezastąpiona osoba w każdym gabinecie dentystycznym. W czym może Ci pomóc i kiedy stomatolog może Cię do niej wysłać? W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

czytaj więcej

Profilaktyka stomatologiczna w DeClinic – ABC zdrowych zębów 

Stomatologia wyróżnia kilka elementów profilaktyki zdrowia zębów. Pierwszym z nich jest codzienna higiena, czyli poprawne szczotkowanie i nitkowanie. Drugim są regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Trzecim z filarów są zabiegi higienizacji zębów przeprowadzane w gabinetach stomatologicznych przez wykwalifikowane higienistki. Czym jest taka profilaktyka stomatologiczna w gabinecie i jak wygląda ten zabieg w DeClinic – renomowanym centrum stomatologicznym w Warszawie?

czytaj więcej

Noworoczne postanowienia dla zdrowych zębów – nawyki, które warto wprowadzić

Nowy Rok to czas podsumowań, refleksji i postanowień. Do swojej listy celów na 2024 rok warto dorzucić coś jeszcze – zadbanie o swoją jamę ustną. Zdrowy i piękny uśmiech to w końcu suma nawyków, jakie wprowadziliśmy do swojej codzienności. Dbając o zęby systematycznie, możemy zapobiec bolesnym wizytom na fotelu dentystycznym. Eksperci z DeClinic, czyli centrum stomatologicznego w Warszawie, podpowiadają najlepsze noworoczne postanowienia dla zdrowych zębów!

czytaj więcej

Najlepsze pomysły na prezenty świąteczne dla osób dbających o zęby

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent dla bliskiej osoby? Najlepsze prezenty to nie te, które przez lata się kurzą, leżąc na dnie szuflady. Znacznie lepiej postawić na coś praktycznego – a nie ma chyba nic praktyczniejszego niż dbanie o swoje zęby! Zdrowy, piękny uśmiech dodaje pewności siebie i pozwala oszczędzić sobie wielu nieprzyjemności na fotelu stomatologicznym. Oto lista pomysłów na najciekawsze prezenty dla osób dbających o zęby, prosto od ekspertów z DeClinic, czyli renomowanego centrum stomatologicznego w Warszawie.

czytaj więcej

Jak dbać o zęby w święta?

Święta to czas, w którym lubimy sobie pofolgować. Lukrowane pierniczki, ciasta, gazowane napoje i inne smakołyki – mimo że to raj dla podniebienia – są cichymi pogromcami zdrowych zębów. Większość z nas w okresie świątecznym zwiększa spożycie cukru. Często też łapiemy lenia i nie chce nam się przykładać do higieny jamy ustnej. Co więcej, po obfitej uczcie może nas złapać zgaga, która również szkodzi zębom. Jak dbać o zęby w święta, aby w nowym roku cieszyć się zębami bez ubytków? Oto kilka wskazówek od warszawskich dentystów z DeClinic!

czytaj więcej

Na czym polega leczenie protetyczne w DeClinic?

Braki w uzębieniu lub ich nieestetyczny wygląd mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, pewność siebie, a także zdrowie. Z pomocą przychodzi protetyka – dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem prawidłowej struktury zębów, ich funkcji oraz estetycznego wyglądu. Jak dokładnie wygląda leczenie protetyczne w warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic i jakie rodzaje uzupełnień protetycznych stosujemy?

czytaj więcej

Czym jest fluoryzacja zębów i jakie są jej zalety?

Wzmacnia szkliwo, chroni przed próchnicą, ogranicza osadzanie się kamienia nazębnego – fluoryzacja zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów profilaktyki stomatologicznej, który przynosi mnóstwo korzyści. Na czym polega, dla kogo jest zalecany i jak często warto go wykonywać? 

czytaj więcej

Jak wygląda profesjonalna diagnostyka stomatologiczna?

Podobnie jak w przypadku innych dziedzin medycyny, leczenie stomatologiczne rozpoczyna się od szczegółowej diagnostyki. W końcu bez odpowiedniego rozpoznania nie ma mowy o wdrożeniu skutecznych metod leczenia. Na czym polega profesjonalna diagnostyka stomatologiczna oraz jakie rodzaje badań obejmuje diagnostyka w warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic? 

czytaj więcej

Na czym polega leczenie ortognatyczne zgryzu?

Estetyczny uśmiech i harmonijne rysy twarzy są uważane za atrakcyjne przez każdego z nas. Niestety, ortodoncja nie zawsze umożliwia osiągnięcie nam idealnego zgryzu. Są bowiem takie wady, których nie da się wyleczyć nawet za pomocą najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych. Tutaj z pomocą przychodzi leczenie ortognatyczne. Czym jest ortognatyka, na czym polega i jak wygląda w warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic?

czytaj więcej

Aparat retencyjny – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Nie każdy pacjent zdaje sobie sprawę z tego, że leczenie ortodontyczne nie kończy się wraz ze zdjęciem aparatu. Nasze zęby mają naturalną tendencję do wracania do swoich pierwotnych pozycji. Kluczową rolę w utrzymaniu efektów leczenia odgrywa aparat retencyjny, nazywany też retainterem. Czym dokładnie jest retainer, w jakim celu się go nosi i kto decyduje o jego zastosowaniu? Odpowiadamy! 

czytaj więcej

Chirurgiczne usuwanie ósemek – jak to wygląda?

Usuwanie ósemek to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii stomatologicznej w DeClinic. Zęby mądrości mają tendencję do tłoczenia się, zatrzymywania oraz rozwijania zaawansowanej próchnicy. Ich usunięcie jest często najrozsądniejszą decyzją, jaką możemy podjąć z myślą o własnym zdrowiu. Jak dokładnie wygląda zabieg chirurgicznego usuwania ósemek?

czytaj więcej

Co to jest kieszonka dziąsłowa i jak ją leczyć?

Kieszonka dziąsłowa to niewielka przestrzeń lub zagłębienie między dziąsłem a zębem. Choć wygląda dość niepozornie, to jej nieleczony stan zapalny może prowadzić do poważnych problemów stomatologicznych. Co zrobić w przypadku kieszonki dziąsłowej i jakie są jej metody leczenia? 

czytaj więcej

Pęknięty ząb – co teraz?

Pęknięty ząb to problem, który może dotknąć każdego z nas. Czasem pęknięcie jest tak drobne, że możemy go nawet nie zauważyć. Czasem jednak powoduje silny ból, który nasila się podczas gryzienia. W tym artykule omówimy najczęstsze przyczyny, objawy oraz różne metody leczenia pękniętego zęba.

czytaj więcej

Niewidoczne aparaty ortodontyczne 

Wiele osób dorosłych chcących poprawić estetykę swojego uśmiechu, obawia się tradycyjnych aparatów na zęby. Noszenie aparatu składającego się z metalowych zamków oraz drutu może być krępujące i nieco nas ograniczać. Na szczęście nowoczesna ortodoncja zna bardziej dyskretne metody korygowania wad zgryzu. Mowa tu o niewidocznych aparatach ortodontycznych, po które coraz częściej sięgają pacjenci DeClinic. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje, które warto na ich temat znać.

czytaj więcej

Rodzaje past do zębów – jaka jest najlepsza pasta do zębów?

Szukasz idealnej pasty do zębów? Musisz wiedzieć, że pojęcie pasty idealnej jest różne dla każdego z nas. Zupełnie inne wymagania mają osoby z krwawiącymi dziąsłami, a zupełnie inne – kawosze zmagający się z przebarwieniami na zębach. Jakie są dostępne rodzaje past i czym się kierować podczas wyboru najlepszej pasty do zębów dla siebie?

czytaj więcej
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu