BLOG

Czym jest paradontoza i jak zapobiegać jej rozwojowi?

Paradontoza jest jedną z najczęstszych chorób jamy ustnej, która może prowadzić do utraty zębów. Niestety bakterie odpowiedzialne za jej rozwój mogą wpływać na zdrowie całego organizmu, zwiększając ryzyko chorób serca czy cukrzycy. Jak rozpoznać pierwsze objawy paradontozy, jakie są jej przyczyny oraz jak skutecznie jej zapobiegać? Specjaliści z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic dzielą się swoją wiedzą!

czytaj więcej

Zębiniaki – przyczyny, objawy i jak je leczyć

Rozwijają się „po cichu”, zazwyczaj bez świadomości pacjenta, aż do momentu pojawienia się nagłego, intensywnego bólu. Występują głównie w komorze zębów trzonowych, dolnych siekaczach oraz zębach zatrzymanych. Mogą przybierać różny kształt i rodzaj. Czym są zębiniaki, jakie dają objawy oraz jak wygląda ich leczenie?

czytaj więcej

Czym jest irygator do zębów i jak go stosować?

Codzienna higiena jamy ustnej w domu ma największy wpływ na zdrowie naszych zębów i dziąseł. Szczoteczka do zębów to jednak za mało, aby w pełni pozbyć się resztek pokarmu oraz płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych. Niezbędne jest również stosowanie nici dentystycznej lub jej alternatywy – irygatora. Czym dokładnie jest irygator do zębów, komu jest polecany i jak go używać? Specjaliści warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic wyjaśniają!

czytaj więcej

Stan zapalny dziąseł – czym jest i jak go leczyć?

Zmagasz się z zaczerwienieniem, obrzękiem i bólem dziąseł? To mogą być objawy stanu zapalnego! Wczesne wykrycie tego schorzenia oraz szybkie wdrożenie leczenia mogą uratować Twoją jamę ustną przed poważniejszymi konsekwencjami, takimi jak nawet przedwczesna utrata zębów. Jakie są przyczyny zapalenia dziąseł i jak sobie z nim radzić?

czytaj więcej

Kiedy jest konieczność ekstrakcji zęba?

Mimo że poziom dzisiejszej stomatologii sprawia, że w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zachować naturalne uśmiechy pacjentów, wciąż zdarza się, że dla zęba (lub zębów) nie ma już ratunku. Jedynym wyjściem jest wówczas ekstrakcja zęba, czyli jego trwałe usunięcie. W jakich sytuacjach jest to konieczne? W tym artykule specjaliści z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic omawiają najczęstsze wskazania do ekstrakcji zęba.

czytaj więcej

Czym są afty i dlaczego nawracają?

Afty, czyli niewielkie, bolesne plamki z białym lub żółtym nalotem, zdarzyły się chyba każdemu z nas. Same w sobie zazwyczaj nie są groźne i znikają samoistnie po kilku dniach. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy afty uporczywie nawracają. Czym dokładnie są afty, jakie są przyczyny ich powstawania oraz co zrobić w przypadku nawracających aft? Specjaliści z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic podpowiadają.

czytaj więcej

Jak zachować zdrowy uśmiech?

W DeClinic wiele mówimy o zdrowym uśmiechu – zarówno na blogu czy mediach społecznościowych, jak i w codziennych rozmowach z naszymi pacjentami. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze zasady zachowania zdrowego uśmiechu na lata – prosto od ekspertów z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic!

czytaj więcej

Czy zapalenie nerwu trójdzielnego ma wpływ na zęby? 

Czy wiesz, że charakterystyczny silny ból w okolicy żuchwy lub szczęki wcale nie musi oznaczać rozwijającej się próchnicy zębów? Bardzo podobne objawy daje zapalenie nerwu trójdzielnego, nazywane też neuralgią nerwu trójdzielnego lub rwą twarzową. Jak je od siebie odróżnić oraz czy zapalenie nerwu trójdzielnego ma wpływ na zęby?

czytaj więcej

Dlaczego boli ząb po leczeniu stomatologicznym?

Zdarza się niekiedy, że leczenie stomatologiczne – zamiast ból zęba uśmierzyć – powoduje jego nasilenie. Czym może być spowodowany ból zęba po leczeniu, jak długo trwa, jakie mogą być jego przyczyny oraz jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Specjaliści z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic rozwiewają wątpliwości!

czytaj więcej

Implant stomatologiczny – 10 najczęściej zadawanych pytań

Implantologia to najskuteczniejsza metoda wypełnienia braków uzębienia. Implanty zębów mogą z powodzeniem zastąpić zarówno pojedynczy ząb, jak i kilka zębów naraz. W warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic stają się popularniejsze niż mosty czy ruchome protezy protetyczne. Chcesz dowiedzieć się więcej o implantach stomatologicznych? W tym artykule zebraliśmy 10 najczęstszych pytań, jakie zadają nam nasi pacjenci.

czytaj więcej

Jakie objawy daje zapalenie miazgi zęba?

Kiedy próchnica zaczyna postępować, a my nie udamy się do stomatologa w celu wdrożenia leczenia, może dojść do stanu zapalnego miazgi zębowej. Zapalenie miazgi zęba i związane z nim nieprzyjemne objawy to jeden z najpopularniejszych powodów pilnych wizyt w warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic. Jakie dokładnie objawy daje zapalenie miazgi zęba i czy rzeczywiście są one powodem do niepokoju?

czytaj więcej

Bonding zębów – najczęściej zadawane pytania

Bonding zębów to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów stomatologicznych, który jest w stanie wypełnić niewielkie uszkodzenia zębów i poprawić estetykę uśmiechu. Z uwagi na brak większej ingerencji w strukturę szkliwa wielu pacjentów warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic decyduje się na to rozwiązanie. W tym artykule odpowiadamy na pytania, które na temat bondingu pojawiają się najczęściej.

czytaj więcej

Czym jest stomatologia cyfrowa w DeClinic i jakie daje korzyści?

Stomatologa cyfrowa to absolutna rewolucja w leczeniu pacjentów. Mimo nowocześnie brzmiącej nazwy wcale nie jest to rozwiązanie przyszłości. W warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic rozwiązania cyfrowe są już naszą codziennością. Na czym dokładnie polega cyfrowe leczenie stomatologiczne i jakie niesie korzyści dla pacjentów?

czytaj więcej

Czym różni się uśmiech kobiecy od męskiego?

Czy uśmiech ma płeć? Niewiele osób o tym wie, ale... w pewnym sensie tak! Chociaż sama budowa zębów jest taka sama, to kobiece zęby swoim kształtem nieco różnią się od uzębienia męskiego. Znajomość tych różnic oraz niuansów jest przydatna przy planowaniu metamorfoz uśmiechu w warszawskim centrum stomatologicznymDeClinic. Na czym polegają te różnice i czy rzeczywiście odgrywają tak dużą rolę w stomatologii estetycznej?

czytaj więcej

Jak zmniejszyć nadwrażliwość zębów?

Nadwrażliwe zęby to jedna z najczęstszych dolegliwości, na jakie skarżą się pacjenci stomatologiczni. Jak wynika z najnowszych badań, problem nadwrażliwości zębów dotyka około 11,5% dorosłych osób. Pacjenci najczęściej odczuwają ją jako ostry ból będący odpowiedzią na bodźce chemiczne, termiczne (gorące lub zimne posiłki) czy dotykowe. Jak poradzić sobie z tym problemem? Specjaliści z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic dzielą się sposobami na nadwrażliwe zęby!

czytaj więcej

Inlay, onlay i overlay – wysokoestetyczne rekonstrukcje kompozytowe

Wysokoestetyczne rekonstrukcje kompozytowe typu inlay, onlay i overlay to doskonała alternatywa dla tradycyjnych wypełnień zębów. W warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic proponujemy je pacjentom, których dotknął problem rozległych ubytków w zębach bocznych. W przeciwieństwie do klasycznych plomb z kompozytu cechuje je wysoka trwałość oraz stabilność koloru. Czym są wypełnienia typu inlay, onlay lub overlayoraz dlaczego warto się na nie zdecydować?

czytaj więcej

Licówki – wskazania, przebieg zabiegu, efekt

Licówki to świetny sposób na natychmiastową poprawę wyglądu zębów, zwłaszcza w przypadku przebarwień, ukruszeń czy niewielkich wad zgryzu. Pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem bez konieczności sięgania po bardziej inwazyjne zabiegi stomatologiczne. Jakie są główne wskazania do założenia licówek, jaki dają efekt oraz jak wygląda przebieg zabiegu w warszawskim centrum stomatologicznym DeClinic? 

czytaj więcej

Pantomogram a tomografia zębów – czym się od siebie różnią?

Diagnostyka obrazowa to pierwszy i niezbędny krok w skutecznym leczeniu zębów oraz chorób czy nieprawidłowości w obrębie jamie ustnej. Do najczęściej przeprowadzanych w stomatologii badań diagnostycznych należą badanie pantomograficzne i tomografia komputerowa zębów. Czym się od siebie różnią i kiedy stosuje się każde z nich? Odpowiedzi na te pytania udzielają eksperci warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic.

czytaj więcej

Czym jest kamień nazębny i jak się go pozbyć?

Niedostateczna higiena jamy ustnej i złe nawyki prowadzą do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Jedną z nich jest powstawanie kamienia nazębnego. Czym dokładnie jest kamień na zębach, jak zapobiegać jego gromadzeniu i jak się go pozbyć? Specjaliści z warszawskiego centrum stomatologicznego DeClinic podpowiadają!

czytaj więcej

Jakie są rodzaje wypełnień stomatologicznych?

Brak właściwej higieny jamy ustnej i zbyt częste spożywanie cukru przyczyniają się do szybkiego rozwoju próchnicy. Jedynym sposobem, aby usunąć już powstałe ubytki, jest wizyta u stomatologa. Lekarz usuwa zaatakowane próchnicą tkanki zęba, a w miejsce ubytku zakłada wypełnienie. Jakie są rodzaje wypełnień stomatologicznych?

czytaj więcej
1 2 3 5
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu