Agnieszka Jankowska-Smolińska

dyrektor medyczny DeClinic Mokotów, lekarz dentysta, protetyk

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Głównym obszarem moich zainteresowań zawodowych są estetyczne odbudowy protetyczne. Przed ich wykonaniem posługuję się zwykle cyfrowym projektowaniem uśmiechu (DSD – Digital Smile Design), które pozwala na uzyskanie kształtu zębów dostosowanego do rysów twarzy pacjenta. Po kompleksowej diagnostyce i ustaleniu planu leczenia wykonuję wizualizację przewidywanych efektów. Pozwala to pacjentowi na zobaczenie siebie w prowizorium nowego uśmiechu przed podjęciem jakichkolwiek inwazyjnych zabiegów. Jest to szczególnie ważny etap dla osób niezadowolonych z estetyki swojego uśmiechu, ale bojących się zmian. Realna wizja metamorfozy pomaga również podtrzymać motywację przy długotrwałych procesach leczenia.

Przy wykonywaniu uzupełnień protetycznych zwracam szczególną uwagę na ich efekt estetyczny, ale także na funkcjonalność i trwałość. Głównym celem mojej pracy jest rehabilitacja jamy ustnej z wykorzystaniem nowoczesnych i minimalnie inwazyjnych technik leczenia. Zależy mi, by licówki, korony czy inne uzupełnienia były wykonane w stabilnych warunkach zgryzowych i dzięki temu służyły pacjentom przez długie lata. W razie potrzeby zabiegi protetyczne przeprowadzam w sedacji podtlenkiem azotu lub znieczuleniu ogólnym.

Podczas leczenia staram się dbać o komfort pacjentów i przyjazną atmosferę w gabinecie. Przykładam dużą wagę do wspólnego ustalenia i omówienia kompleksowego planu leczenia.
Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności praktyczne poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kongresach z zakresu protetyki stomatologicznej, implantoprotetyki, zaburzeń okluzji i stomatologii estetycznej.

Rozwijam się również naukowo. Jestem doktorantką w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej WUM, gdzie oprócz badań naukowych prowadzę zajęcia teoretyczne i praktyczne ze studentami kierunku lekarsko-dentystycznego. Moja praca badawcza związana jest z wykorzystaniem komórek macierzystych i czynników wzrostu w stomatologii.

Największą satysfakcję z pracy daje mi uśmiech i pewność siebie moich pacjentów po zakończeniu leczenia i na wizytach kontrolnych.

UMÓW WIZYTĘ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu