PUBLIKACJE

Star Wars w leczeniu endodontycznym

W endodoncji zmieniło się wszystko oprócz anatomii. System kanałowy jest niezwykle rozbudowany i nie ogranicza się tylko do kanału głównego, czy kanałów dodatkowych. Uwaga nas jako Lekarzy skupia się dzisiaj wokół licznych kanałów bocznych i delty korzeniowej. Przestrzenie te nie są dostępne dla ludzkiego oka, nawet pracując w powiększeniu czyli pod mikroskopem.

czytaj więcej

Jak leczyć zgrzytanie zębami?

U podłoża bruksizmu najczęściej leży stres. Przedłużające się napięcie mięśniowe powoduje zaciskanie zębów w dzień i zgrzytanie nimi w nocy. Powoduje to niszczenie zębów oraz ból. Jakie terapie mogą pomóc?

czytaj więcej

Czym jest bonding zębów?

To zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, który jest mało inwazyjny, a skutecznie niweluje drobne ukruszenia, pęknięcia czy przebarwienia. Ten „lifting” odbywa się za pomocą materiałów kompozytowych i zapewnia błyskawiczną metamorfozę uśmiechu. Nie należy mylić go z wybielaniem zębów.

czytaj więcej

Zakres leczenia przy ortodoncji

Leczy wady zgryzu poprzez korektę ich ustawienia za pomocą aparatów ruchomych bądź stałych. Leczenie ortodontyczne w DeClinic nie trwa w nieskończoność a jego efekt nie jest owiany tajemnicą. Jeszcze zanim założymy aparat, w przypadku niektórych systemów ortodontycznych, możemy zobaczyć wizualizację naszego przyszłego uśmiechu!

czytaj więcej

Co to jest endodoncja i czym się zajmuje

Endodoncja to profesjonalna nazwa leczenia kanałowego. Polega na usunięciu z zęba zainfekowanej miazgi. Wymaga precyzji, ale dzięki mikroskopom jest wysoce skuteczna. Pozwala ratować zęby, które kiedyś były skazane na usunięcie, co wpisuje się w trendy nowoczesnej stomatologii.

czytaj więcej

Zalety i wady implantów zębowych

Nie ma się co oszukiwać – wszczepienie implantu to poważna sprawa i inwazyjny zabieg. Ma sporo plusów, ale jak każda procedura medyczna wiąże się z pewnymi uciążliwościami. Warto to wszystko rozważyć, zanim się zdecydujemy na implanty.

czytaj więcej

Piaskowanie zębów - jak usunąć przebarwienia?

Nie wystarczy mycie zębów rano i wieczorem, żeby skutecznie zapobiec próchnicy, chorobom przyzębia i jamy ustnej. Naszym zębom, które są jedyną powierzchnią ciała, która nie potrafi samodzielnie eliminować drobnoustrojów, potrzebne są zabiegi profilaktyczne wykonywane w klinice dentystycznej. Jednym z nich jest piaskowanie zębów.

czytaj więcej

Wizerunkowe wyzwania wideokonferencji

Home office konfrontuje nas z wieloma wyzwaniami. Nie tylko przyszło nam godzić w jednej przestrzeni życie domowe z zawodowym, ale wideokonferencje pokazały nam, czy naprawdę lubimy swój wygląd. Przed czasami koronawirusa widzieliśmy się w lustrze przez około 7 minut dziennie, obecnie często obserwujemy swoje odbicie w kamerkach.

czytaj więcej

Medycyna estetyczna? Naturalnie! 

Piękno? Indywidualne. Efekty zabiegów? Subtelne. Podejście do Pacjenta? Holistyczne. Beauty by Declinic to medycyna estetyczna, która czarno na białym pokazuje, że możemy być atrakcyjni, ale jednocześnie wyglądać naturalnie. Dlaczego to takie ważne?

czytaj więcej

Nowoczesne leczenie kanałowe

Rozległa próchnica czy martwica miazgi – tego typu poważne schorzenia mogą się skończyć utratą zęba. Ostatnią deską ratunku często okazuje się wymagające precyzji leczenie kanałowe. Na szczęście nowoczesny sprzęt połączony z doświadczeniem lekarza niweluje dyskomfort pacjenta i zapewnia dokładność działań stomatologa.

czytaj więcej

Implanty zębów - co musisz wiedzieć

Niewielka niewidoczna śrubka, a tak wiele zmienia – brak zęba na zawsze przestaje być problemem. Znowu możemy cieszyć się pięknym uśmiechem, a nasze poczucie atrakcyjności wraca. Implanty to rozwiązanie trwałe, a więc ekonomiczne. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

czytaj więcej

Aparaty Invisalign by DeClinic – połączenie subtelności i mocy

Niemal niewidoczne i delikatne, a efektywne i precyzyjne. Nakładki ortodontyczne Invisalign dają wolność oraz komfort na drodze do pięknego uśmiechu. Z jakiego powodu pokochali je celebryci?

czytaj więcej

Szczoteczka elektryczna – instrukcja obsługi i nie tylko

Nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę, dzięki którym z zębów błyskawicznie znika płytka nazębna a nawet przebarwienia. Efekt? Zęby idealnie czyste i białe. Szczoteczka elektryczna ma wiele zalet.

czytaj więcej

Higienizacja zębów - na czym polega?

To codzienne dbanie o zęby oraz proste profilaktyczne zabiegi wykonywane w klinice stomatologicznej przez higienistkę lub dentystę. Wszystko po to, żeby nie dopuścić do większych problemów wymagających bardziej inwazyjnego leczenia. Na czym polega higienizacja zębów?

czytaj więcej

Olśniewający uśmiech – kiedy wybielanie zębów jest skuteczne

Stomatologia estetyczna to must have, jeśli atrakcyjny wygląd jest dla nas ważny. Składa się na niego również uśmiech. Czy olśniewa? Zależy to od stanu i koloru zębów. Wystarczy 45 minut w DeClinic w towarzystwie wybielającej zęby lampy hybrydowej Beyond Polus, a uśmiech stanie się piękny.

czytaj więcej

Licówki porcelanowe - gwarancja pięknego uśmiechu

Jak najmniej inwazyjnie i jak najbardziej trwale. Takie wymagania stawiają protetyce XXI wieku świadomi pacjenci. Licówki porcelanowe spełniają te oczekiwania, sprawiając że zęby wyglądają idealnie.

czytaj więcej

Piękne usta – gwarancja sukcesu w miłości

Piękno ma różne kanony, bo jest nieoczywiste. Ale jeśli chodzi o wyznaczniki piękna kobiecych ust można powołać się na badania. Najbardziej podobają się pełne i duże. Chociażby dlatego warto zdecydować się na zabiegi chirurgii estetycznej ust.

czytaj więcej

Symetria twarzy - Przypadek kliniczny

Pacjentka zgłosiła się do DeClinic z chęcią poprawy warunków zgryzowych i symetrii twarzy.

czytaj więcej

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Podniesienie dna zatoki szczękowej tzw. sinus lift jest w dzisiejszym czasach bardzo często wykonywanym zabiegiem przed leczeniem implantologicznym.

czytaj więcej

Dlaczego nie należy bać się tomografii komputerowej 3D?

Dzięki tomografii komputerowej 3D otrzymujemy najdokładniejszy obraz radiologiczny. Badanie to pomaga lekarzowi w szybkiej, precyzyjnej diagnozie i ułatwia wybrać najlepszą metodę leczenia stomatologicznego.

czytaj więcej
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    menu