Piękny uśmiech bez wyrzeczeń

Invisalign to najnowsza metoda prostowania zębów, która pozwala na praktycznie niewidoczne leczenie ortodontyczne.

Leczenie ortodontyczne kojarzy się zazwyczaj z długotrwałym, a często także uciążliwym procesem i koniecznością założenia aparatu korekcyjnego. Wprawdzie współczesne aparaty ortodontyczne są zarówno komfortowe, jak i estetyczne, istnieje jednak rozwiązanie dla osób, które nie chcą ich nosić, a pragną mieć piękne proste zęby.

Invisalign - czym jest?

Invisalign prostujący zęby to komplet przezroczystych, wymiennych płytek, które wykonywane są na zamówienie i powstają indywidualnie dla każdego Pacjenta. Każdy aligner wymienia się co dwa tygodnie, tak aby zęby stopniowo przesuwały się we właściwe miejsce. Alignery są niewidoczne dla innych, ponieważ nie zawierają żadnych metalowych elementów – zamków i drutów.

Za pomocą Invisalign możemy wyleczyć:

  • stłoczenie zębów,
  • szpary między zębami,
  • zgryz krzyżowy,
  • zgryz głęboki,
  • przodozgryz.

Invisalign - czy można jeść?

System Invisalign nie nakłada na pacjentów żadnych ograniczeń. Można jeść, na co przyjdzie ochota, a zdejmowane płytki dają możliwość utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. W razie potrzeby – ślub, ważne spotkanie, wystąpienie publiczne – dla pełnego komforu alignery można na jakiś czas zdjąć. Pacjent podczas leczenia może zachować swój dotychczasowy styl życia.

Invisalign - proces leczenia

Cały przebieg leczenia jest przygotowywany komputerowo przez certyfikowanego lekarza, który opracowuje szczegółowo jego plan. Dzięki wirtualnemu, trójwymiarowemu planowi leczenia (ClinCheck) Pacjent może zobaczyć symulację efektu końcowego, czyli swój uśmiech po zakończeniu terapii. Dodatkowo, dzięki temu, że oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia, Pacjent może monitorować zmiany wyglądu zębów na każdym etapie leczenia. Alignery można również wykorzystać aby upiększyć swój uśmiech, wybielając zęby podczas leczenia ortodontycznego.

Invisalign to metoda leczenia różnych wad zgryzu. Niezależnie od konkretnego problemu, wynikiem każdego procesu leczenia jest nowy, piękniejszy uśmiech, który zachowujemy na całe życie. Aby sprawdzić, czy leczenie metodą Invisalign odpowiada Twoim potrzebom, niezbędna jest wizyta u ortodonty.

Invisalign - ile trwa leczenie?

Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia złożoności wady zgryzu, ale jest porównywalny do okresu leczenia tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi . Leczenie ortodontyczne jest precyzyjnie zaplanowane. Pacjent przed leczeniem dokładnie wie ile płytek będzie nosił i ile czasu będzie trwało jego leczenie. Zwykle leczenie trwa od 9 do 18 miesięcy. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać w trakcie konsultacji.

INVISALIGN to metoda zaprojektowana pod Twój styl życia

WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu