Medycyna estetyczna? Naturalnie! 

Piękno? Indywidualne. Efekty zabiegów? Subtelne. Podejście do Pacjenta? Holistyczne. Beauty by Declinic to medycyna estetyczna, która czarno na białym pokazuje, że możemy być atrakcyjni, ale jednocześnie wyglądać naturalnie. Dlaczego to takie ważne?

 O gustach się nie dyskutuje, ale ma być pięknie

Każdy człowiek ma trzy życzenia: być zdrowym, wzbogacić się w uczciwy sposób i być pięknym – tak mawiał Platon. Uważał również, że śmiertelne piękno jest odbiciem piękna idealnego. Dążenie do piękna nadal jest uniwersalne, chociaż są różne jego definicje.

Poczucie estetyki ma odmienne wytyczne, chociażby w różnych krajach czy narodach. Badania wskazują, że najwięcej zabiegów medycyny estetycznej pośladków robią sobie Brazylijki. Podczas gdy one marzą o większym obwodzie bioder i potrafią o to zadbać, Amerykanki wykazują się podobną determinacją, jeśli chodzi o rozmiar biustu. W Stanach Zjednoczonych najczęściej powiększa się piersi. A kto najwięcej płaci chirurgom plastycznym za korekcję nosa, a dokładnie za jego zmniejszenie? Mieszkanki Bliskiego Wschodu.

Czy ocena atrakcyjności drugiej osoby zawsze jest taka sama? Analiza statystyczna pokazuje, że oceniający są między sobą zgodni tylko w 25 proc. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że przedstawicielki wymienionych, a także innych nacji pragną podobać się sobie i innym. Czuć się ze sobą dobrze na tyle, żeby cieszyć się także relacjami. To jest uniwersalna motywacja przy podejmowaniu decyzji o zabiegach medycyny estetycznej. Jak na tym tle wypadają Polki oraz Polacy? Statystyczny mieszkaniec naszego kraju poświęca swojej urodzie 5 godzin tygodniowo – to aż o godzinę więcej niż średnia światowa. 44 proc. Polaków przyznaje, że szczególnie zależy im na atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym.

Dlaczego atrakcyjność jest sexy?

Atrakcyjność ciała nie od dzisiaj jest jednym z ważniejszych aspektów życia, a obecnie nabiera coraz większego znaczenia. Dlaczego tak się dzieje? Zbadali to naukowcy. Piękno fizyczne utożsamiane jest z jakością genetyczną. Jeśli ktoś wydaje nam się piękny, na podświadomym poziomie oceniamy go jako silnego, odpornego i optymalnego dla wspólnego życia i posiadania potomstwa. Mamy też przekonanie, że jest stabilny emocjonalnie. Z atrakcyjnymi ludźmi nie tylko chcemy wchodzić w związki i mieć dzieci, ale także robić interesy czy spędzać wolny czas. To oni są wybierani i nie jest to bezpodstawne. Sprawdzono, że osoby uważane za atrakcyjne rzeczywiście rzadziej przechodzą infekcje, dłużej żyją, są bardziej sprawne fizycznie, mają wyższy poziom hormonów płciowych i lepsze zdrowie psychiczne. Ładni są bardziej optymistyczni i odnoszą więcej sukcesów. Dlaczego zatem ich nie lubić?

Atrakcyjność drugiego człowieka – tak istotna dla wszelkich obszarów życia – oceniana jest podczas 13 milisekund pierwszego kontaktu. Najprecyzyjniej taksujemy twarz. To jej symetria twarzy świadczy o tym, czy ktoś nam się podoba, czy nie, chociaż ta symetria nie może być zbyt idealna. Twarze uznawane za atrakcyjniejsze są też młode, ale nie dziecięce. Charakteryzują się gładką i jasną skórą, drobną dolną częścią twarzy w stosunku do górnej części, wysokim czołem, dużymi oczami oraz pełnymi wargami. Podobnie wygląda preferencja odnośnie koloru skóry. W zdecydowanej większości społeczeństw podoba się jej jasny odcień, ale nie najjaśniejszy. Badania wykazują, że im dłuższe i zdrowiej wyglądające włosy, tym bardziej atrakcyjniejsza wydaje się być twarz kobiety. Jeśli chodzi o mężczyzn, to z im więcej ma on włosów i lepiej są one zadbane, tym wyżej szacowany jest jego status materialny.

Pożądana naturalność

Mamy świadomość, jak ważne jest pierwsze wrażenie i jak wiele zależy od naszego wyglądu. Przyczynia się to do pojawiania coraz to nowych metod poprawy wizerunku. Dlatego właśnie medycyna estetyczna tak dynamicznie się rozwija. W Polsce rynek medycyny estetycznej rozwija się dwukrotnie szybciej niż wynosi średnia światowa. W 2020 roku wzrósł do około 12 mld euro (www.rynekzdrowia.pl).

Razem ze zwiększającą się ilością zabiegów, rosną też wymagania do ich efektów – są coraz bardziej wygórowane, a nabierający mocy i popularności trend to naturalność. Jest on spójny z powszechną coraz bardziej uświadamianą koniecznością ekologicznego stylu życia w zgodzie z naturą, w poszanowaniu planety. Jemy warzywa i owoce bez pestycydów, stosujemy kosmetyki bez parabenów i silikonów, nosimy ubrania z organicznej bawełny, dlaczego więc mielibyśmy wyglądać sztucznie? Chcemy wywierać wrażenie młodych, atrakcyjnych, ale równocześnie naturalnych.

Naturalny a także nieunikniony jest proces starzenia się organizmu – dzieje się to na poziomie biologicznym i psychicznym. Komórki organizmu stają się coraz mniej aktywne, a procesy regeneracyjne spowalniają. Skoro starzenie się jest naturalne a czasu nie da się zatrzymać, czy zabiegi medycyny estetycznej mogą zapewnić nam naturalny młody wygląd mimo upływu lat? Próby powrotu do wyglądu, kiedy miało się 18 czy 20 lat, mogą prowadzić do uzyskania nienaturalnego, przerysowanego efektu.

Transparentność zabiegów w Beauty by DeClinic

Optymalnie jest dążyć do tego, aby „wyglądać dobrze jak na swój wiek” i takie efekty uzyskuje się z pomocą medycyny estetycznej w Beauty by DeClinic. Nasi lekarze cenią sobie umiar i za sprawą swoich zabiegów dążą do uzyskania naturalnego efektu odświeżenia, bez sztucznego efektu maski. Zabiegi służące odmłodzeniu uwzględniają wiek i cechy aktualnego wyglądu. Dlatego nasze zabiegi zawsze są dobierane indywidualnie. Zależą między innymi od stanu napięcia i nawilżenia skóry, jej grubości oraz mimiki i budowy układu kostnego twarzy.

Specjaliści z Beauty by DeClinic pomagają wydobywać i podkreślać naturalne piękno, korygując niedoskonałości oraz podkreślając atuty. Techniki stosowane w naszej klinice pozwalają opóźnić proces starzenia, a stosowane z wyczuciem, skutecznie zatrzymują młody naturalny wygląd na długo. W swoich działaniach jesteśmy transparentni, dlatego na naszych mediach społecznościowych prowadzimy akcję #CzarnoNaBiałym, aby jasno i precyzyjnie wyjaśnić na czym polegają nasze zabiegi i jakich efektów mogą się spodziewać nasi Pacjenci

Medycyna estetyczna – fakty i liczby

Medycyna estetyczna to multidyscypilnarna dziedzina medycyny, która plasuje się pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią. W swojej szeroko pojętej nauce łączy chirurgię plastyczną, chirurgię ogólną, dermatologię, chirurgię naczyniową, angiologię, odontologię, dietetykę, stomatologię oraz ginekologię estetyczną. Twórcą medycyny estetycznej jest francuski endokrynolog Jean Jaques Lergan, z którego inicjatywy w Paryżu powstało Towarzystwo Medycyny Estetycznej.

Początek rynku medycyny estetycznej w Polsce szacuje się na lata 90. XX wieku. W 2002 roku dzięki inicjatywie prof. Andrzeja Ignaciuka rozpoczęła swoją działalność trzy letnia Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej, do której mogą kandydować wyłącznie lekarze, posiadający prawo do wykonywania zawodu lekarza. Obecnie Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i AntiAging zrzesza ponad 1700 członków. Cieszącym się największą popularnością zabiegiem estetycznym nieprzerwalnie na przestrzeni lat plasuje się powiększenie piersi. Na świecie w 2017 roku wykonano tych zabiegów aż 1.677.320. Nieco miej wykonano zabiegów liposukcji – 1.573.680, a korekcji powiek górnych wykonano 1.346.886. Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, największą popularnością cieszy się ostrzykiwanie toksyną botulinową typu A, na świecie w 2017 roku wykonano tych zabiegów, aż 5.033.693. Źródło: www.isaps.org

WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!





    envelopephone-handsetbubblemenu