Licówki – w pogoni za naturą

Bardzo częsty temat jaki pojawia się u nas w klinice – licówki. Najczęściej kojarzone z efektem pięknego uśmiechu tu i teraz.

Pięknie wykonane licówki, to wysublimowane, delikatne, cieniutkie i niepozornie wyglądające płatki porcelany. Te naprawdę pięknie wykonane, to często mikroskopijne dzieła sztuki – efekt pracy i synergii technika dentystycznego i lekarza protetyka.

Często wielu pacjentów goni za nieskazitelnym, śnieżnobiałym uśmiechem. Jednak czy aby natura dała nam właśnie takie idealne białe zęby? Nie do końca...
Coraz częściej trafiają do nas świadomi pacjenci, chcący aby ich uśmiech był znacznie bardziej naturalny. Tutaj pojawia się pytanie skąd właśnie to piękno się bierze? Odpowiedź na pierwszy rzut oka może być zaskakująca. Piękno licówek wynika z samej natury, z wysublimowanych i delikatnych niedoskonałości. Kształt, delikatna asymetria, kolor, rozpraszanie światła, przezierność…
To właśnie jest istota naturalnego piękna.

Oddawanie istoty tego piękna to dla nas zawsze największe wyzwanie. Zarówno od lekarza jak i od technika wymaga on głębokiej wiedzy o materiałach, wielu lat doświadczenia, wrażliwości na detale i na piękno.

Bardzo prawdziwe jest powiedzenie, że piękny uśmiech potrafi odmienić życie. Często, kiedy nasi Pacjenci widzą swój nowy uśmiech towarzyszą temu niesamowite emocje. To są piękne i wzruszające chwile. Niesamowicie zaskakującym jest jak te delikatne płatki porcelany potrafią otworzyć człowieka jak potrafią dodać pewności siebie.

Zawsze początkiem nowego uśmiechu jest rozmowa z Pacjentem. Dialog… zaufanie… oczekiwania… Wspólna podróż po uśmiech Pacjenta, lekarza oraz technika… na końcu radość i szczęście.

Od pierwszego momentu piękno jednak musi iść w parze z funkcją. Zęby pozwalają nam przecież jeść. Nie wolno nam o tym zapominać. Narzędzia takie jak kolornik VITA Linearguide 3D-MASTER oraz spektrofotometru VITA Easyshade, pozwalają ocenić kolor uzębienia obiektywnie, niezależnie od światła w pomieszczeniu podczas badania.
Jednak to oczy, wiedza osób które pracują nad uśmiechem są najważniejsze. Naszą niezastąpioną bohaterką w zakresie licówek jest Małgorzata Bachanek. To właśnie ona czuwa by każdy projekt nowego uśmiechu był indywidualnie dobrany dla każdego Pacjenta, funkcjonalny i dopieszczony w najmniejszych detalach .

Subtelność i wrażliwość leży u podstaw idealnego odwzorowania natury.

Uwielbiamy te detale, niuanse, dlatego bo na sam koniec dnia nic bardziej nas nie cieszy, niż ten moment kiedy nasi Pacjenci uśmiechają się na sam widok swojego nowego uśmiechu.

To właśnie jest ta magia…Sprawdź licówki porcelanowe

WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu