Leczenie stomatologiczne bez wiertła

Wiele osób boi się dentysty, co często doprowadza stan uzębienia do poważnych zaniedbań.
Bardzo interesującym rozwiązaniem dla takich osób jest abrazja powietrzna.

Wiele osób, zarówno dzieci jak i dorośli odczuwają strach przed stomatologiem. Zęby trzeba skontrolować przynajmniej raz w roku a 43 proc. Polaków rezygnuje z wizyt u dentysty z powodu strachu.

Dentysta kojarzy im się głównie z nieprzyjemnym, a często nawet bolesnym zabiegiem borowania, który niestety towarzyszy większości schorzeń. Na szczęście, czasy kiedy wiertło, nawet wsparte znieczuleniem, było jedynym rozwiązaniem odeszły w zapomnienie.

Dziś wizyta u stomatologa jest wolna od strachu, stresu i bólu. Gabinety dentystów są coraz ładniejsze i bardziej przyjazne. A leczenie łagodne, nawet bez znieczulenia.

Nie boli, nie warczy i oszczędza zdrową tkankę zęba, oczyszczając bardzo małe dziurki o średnicy o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło.

Okazuje się jednak, że boimy się nie tylko bólu. Stresuje nas sam gabinet – jego zapach, wystrój i dźwięki. Dentyści jednak znaleźli na to sposób.

W DeClinic stosujemy system abrazji powietrznej pozwalający na bezwiertłowe leczenie ubytku.

Działa on jak piaskarka, a warstwa próchnicy jest usuwana poprzez strumień powietrza zmieszanego w odpowiednich proporcjach z tlenkiem glinu.

Metoda znajduje zastosowanienie nie tylko w opracowywaniu ubytków próchniczych.
Można za jej pomocą przygotowywać zęby do lakowania, wymieniać i naprawiać wypełnienia kompozytowe oraz przygotowywać zęby do mocowania uzupełnień protetycznych.

System został tak zaprojektowany, aby zminimalizować inwazyjność, dzięki czemu zabieg odbywa się bez bólu i stresu dla pacjenta a także bez konieczności aplikowania znieczulenia.

W porównaniu do tradycyjnych, wiertłowych metod, abrazja powietrzna jest dokładniejsza oraz nie wywołuje wrażliwości pozabiegowej.
Można ją stosować u pacjentów w każdym wieku – dzieci, dorosłych i osób starszych – a nawet kobiet w

WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu