Jakie korzyści dla pacjenta niesie zespołowe leczenie stomatologiczne? 

W czasach, gdy stomatologia rozwija się w zawrotnym tempie, jeden lekarz nie jest w stanie być ekspertem w każdej dziedzinie. Rozwiązaniem jest tu podejście interdyscyplinarne, którego założeniem jest leczenie zespołowe.

W czasach, gdy stomatologia rozwija się w zawrotnym tempie, jeden lekarz nie jest w stanie być ekspertem w każdej dziedzinie. Rozwiązaniem jest tu podejście interdyscyplinarne, którego założeniem jest leczenie zespołowe. W DeClinic każdy Pacjent jest pod opieką nie jednego – a kilku lekarzy, którzy wspólnie przeprowadzają diagnostykę, tworzą plan leczenia i ustalają kolejność działań. Dzięki temu praca specjalistów jest efektywniejsza. A jakie są korzyści zespołowego leczenia stomatologicznego dla samych Pacjentów?

Szersze spojrzenie na dany problem stomatologiczny

W DeClinic pracujemy zespołowo, gromadząc specjalistów z różnych gałęzi stomatologii – chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej, protetyki, implantologii, endodoncji, periodontologii oraz wszystkich pozostałych dziedzin. To pozwala spojrzeć na Pacjenta z wielu różnych perspektyw oraz opracować taki plan leczenia, który jednocześnie uwzględnia zdrowie oraz estetykę uśmiechu.

Precyzyjniejsza diagnostyka i skuteczniejsze leczenie

Zespołowe leczenie stomatologiczne daje nam pełne zrozumienie wszelkich problemów stomatologicznych naszych Pacjentów. Często taki problem jest niczym zagadka do rozwiązania – wówczas lekarze wspólnie, po nitce do kłębka, szukają, gdzie naprawdę leży przyczyna. Zdarza się, że jesteśmy dla Pacjentów pierwszym miejscem, w którym lekarze nie zbagatelizowali ich potrzeb.

Bardziej przewidywalne i spektakularne efekty

Znaczna część Pacjentów DeClinic zgłasza się do nas z prośbą o przeprowadzenie kompleksowej metamorfozy ich uśmiechu. Taki proces jest wieloetapowy i wymaga spotykania się z lekarzami różnych specjalizacji, którzy na bieżąco omawiają ze sobą postępy leczenia. Jesteśmy w stanie tak zaplanować ten proces, by jak najbardziej zbliżyć się do efektów oczekiwanych przez Pacjenta – a niekiedy nawet je przewyższyć.  Leczenie zachowawcze i stomatologia estetyczna się przeplatają do momentu, w którym osiągniemy wymarzony rezultat.

Przyspieszony proces leczenia i zmniejszenie stresu

Zespołowe leczenie stomatologiczne często umożliwia nam przeprowadzanie wielu procedur w jednym kompleksowym zabiegu odbywającym się pod narkozą. W Centrum Stomatologicznym DeClinic mamy jednych z najlepszych chirurgów stomatologicznych w Warszawie. To skraca czas leczenia i minimalizuje liczbę wizyt. Dzięki temu stres Pacjentów jest zredukowany, a oni mogą cieszyć się efektami bez dyskomfortu czy bólu.

Wierzymy, że zespołowe leczenie to przyszłość stomatologii. Jako jedna z pierwszych klinik dentystycznych w Warszawie zaczęliśmy oferować Pacjentom ten rodzaj leczenia. Cieszymy się, że coraz szersze grono Polaków zaczyna doceniać naszą ekspertyzę oraz kompleksowe podejście.

 

WARTO WIEDZIEĆ
Zdrowy Uśmiech - czym jest dla DeClinic?

Zdrowy uśmiech to dużo więcej niż tylko białe, równe zęby. Centrum Stomatologiczne DeClinic z siedzibami na warszawskim Mokotowie oraz Powiślu przyjmuje nowe motto „Definicja DeClinic – definicja zdrowego uśmiechu w wersji premium”, które podkreśla nacisk na kompleksową opiekę stomatologiczną premium. Co oznacza dla nas tytułowy zdrowy uśmiech?

Więcej >
Co to jest endodoncja i czym się zajmuje

Endodoncja to profesjonalna nazwa leczenia kanałowego. Polega na usunięciu z zęba zainfekowanej miazgi. Wymaga precyzji, ale dzięki mikroskopom jest wysoce skuteczna. Pozwala ratować zęby, które kiedyś były skazane na usunięcie, co wpisuje się w trendy nowoczesnej stomatologii.

Więcej >
Dentofobia, czyli lęk przed dentystą - jak sobie z nim radzić?

Aż połowa Polaków unika wizyt u dentysty, ponieważ się ich boi. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych. Statystyki pokazują, że temat jest ważny, ponieważ duża ilość osób może cierpieć na dentalfobię. Warto się zatem zastanowić, dlaczego boimy się stomatologa. Czy jest to fobia, która wymaga pomocy psychologa a może nawet psychiatry czy jedynie lęk, z którym sami sobie możemy poradzić? Jak to rozpoznać? Z czego ten strach może wynikać? I jakie to może nieść konsekwencje?

Więcej >
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu