Fotografia w Stomatologii

Fotografia cyfrowa w stomatologii to istotna składowa nowoczesnego planowania leczenia. Dokumentacja fotograficzna pozwala lekarzowi dokładnie przeanalizować sytuację w jamie ustnej Pacjenta, następnie precyzyjnie zaplanować oraz prowadzić leczenie, na bieżąco dokumentując jego przebieg.

Bywa, że nasi Pacjenci są zaskoczeni, kiedy w trakcie wizyty ma miejsce sesja zdjęciowa. Zdarzają się pytania "...czy będzie mnie widać...?" lub "...ale ja nie wychodzę dobrze na zdjęciach...".

Sztuka fotografii, to fantastyczne i dające wiele satysfakcji medium, ale dokumentacja fotograficzna w przypadku niektórych procedur to absolutny obowiązek lekarza. Ludzka pamięć ma to do siebie, że jest niestety ulotna, a niektóre, bardziej rozległe plany leczeń wymagają wiele czasu. Fotografia pozwala cofnąć się wstecz, zweryfikować sytuację pierwotną i jeszcze bardziej precyzyjnie i lepiej leczyć. W myśl zasady jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, nie ma nic bardziej wartościowego.

Zdjęcia to jednocześnie medium stanowiące platformę dialogu, między lekarzem i Pacjentem oraz równorzędnie między lekarzem, a laboratorium. Dobrze wykonane fotografie pozwalają idealnie dobrać kolor, dopasować kształt i formę zęba. Widząc zdjęcia wszystko staje się jasne i zrozumiałe. Pacjent i lekarz zaczynają rozmawiać wspólnym językiem, zrozumiałym dla obojga stron. Co czasem wbrew pozorom nie jest takie oczywiste.

Do zespołu dołącza również Technik, który przygotowując prace protetyczne włącza się aktywnie w proces leczenia. Widząc uśmiech, zęby, linię dziąseł, może więcej wnieść od siebie, nadać magii swoim pracom, oraz być wsparciem na każdym etapie leczenia.

Pomijając wszystkie zupełnie racjonalne argumenty przy odpowiednich umiejętnościach fotografia w stomatologii zachwyca i to bez dwóch zdań Natura tworzy prawdziwe dzieła sztuki. Kolor, kształt, faktura, transparencja, detal... My możemy o tym rozmawiać godzinami.

WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu