Współczesna ortodoncja - czym się charakteryzuje?

W kolejnym odcinku omówimy rolę współczesnej ortodoncji w leczeniu kompleksowym. Doktor Aneta Zmorzyńska i doktor Anna Wasiewicz opowiedzą o swojej pracy.

  • Czy Pacjenci chętnie podejmują się leczenia ortodontycznego?
  • Czym jest nowoczesna ortodoncja?
  • Czym charakteryzują się współczesne aparaty ortodontyczne?

Czy Pacjenci chętnie podejmują się leczenia ortodontycznego, mimo że trwa ono minimum kilka miesięcy?

Pacjenci już podczas pierwszej wizyty informowani są o tym, że leczenie będzie składało się z kilku etapów tj. ortodoncja, protetyka czy chirurgia. Podstawą leczenia ortodontycznego jest konsultacja połączona z precyzyjną diagnozą. Planowanie ma na celu ustalenie potrzeb Pacjenta i przedstawienie spersonalizowanego leczenia. Precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego jest kluczowe, by osiągnąć zamierzony rezultat.

Bardzo ważne jest to, by wytłumaczyć Pacjentowi zasadność takiego leczenia i etapów, które po sobie następują. Z reguły Pacjenci skłonni są zaakceptować dłuższe, wieloetapowe leczenie mając świadomość korzyści, które się z tym wiążą. W naszej pracy wykorzystujemy też zdjęcia przed i po, by pokazać jakich rezultatów oczekujemy i do czego dążymy. Pacjenci znając efekt końcowy widzą wartość leczenia i mają większą motywację.

Czym właściwie jest nowoczesna ortodoncja?

W ostatnim czasie ortodoncja bardzo mocno się rozwinęła. Współczesna ortodoncja stała się równoznaczna ortodoncji estetycznej.
Nowoczesne aparaty, które bardzo często wykorzystujemy w swojej pracy wraz z dr Zmorzyńską, to aparaty wewnętrze lub leczenie w formie wyjmowanych, przezroczystych nakładek – opowiada dr Wasiewicz. Aparaty te cieszą się dużą popularnością z uwagi to, że umożliwiają niewidoczne leczenie. Na zębach nie mamy zamków, drutów, są tylko niewielkie zaczepy, których kolor też dobieramy w taki sposób, by był on jak najmniej widoczny dla Pacjenta i otoczenia. Nakładki te wymieniamy co 10-14 dni w zależności od wskazań i planu leczenia. Nowoczesna ortodoncja to też rzadsze wizyty kontrolne, co dla Pacjentów dojeżdżających do DeClinic z daleka, jest bardzo komfortowe.

Czy nowoczesna ortodoncja pozwala skrócić okres leczenia?

W ortodoncji nowoczesnej dążymy do tego, żeby leczenie było jak najmniej widoczne a jednocześnie jak najbardziej skuteczne oraz bezpieczne dla zębów i tkanek je otaczających. Nowoczesne aparaty nie tylko pozwalają skrócić czas leczenia, ale również zmniejszyć dolegliwości bólowe w trakcie leczenia, co potwierdzają nam sami Pacjenci.
Podsumowując nowoczesna ortodoncja to niewidoczne i estetyczne dążenie do doskonałości, której efektem są proste zęby. Jest to moda, która jest tak naprawdę modą na zdrowie, bo proste zęby to również zdrowe zęby.

WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu