Współczesna ortodoncja - czym się charakteryzuje?

W kolejnym odcinku omówimy rolę współczesnej ortodoncji w leczeniu kompleksowym. Doktor Aneta Zmorzyńska i doktor Anna Wasiewicz opowiedzą o swojej pracy.

  • Czy Pacjenci chętnie podejmują się leczenia ortodontycznego?
  • Czym jest nowoczesna ortodoncja?
  • Czym charakteryzują się współczesne aparaty ortodontyczne?

Czy Pacjenci chętnie podejmują się leczenia ortodontycznego, mimo że trwa ono minimum kilka miesięcy?

Pacjenci już podczas pierwszej wizyty informowani są o tym, że leczenie będzie składało się z kilku etapów tj. ortodoncja, protetyka czy chirurgia. Podstawą leczenia ortodontycznego jest konsultacja połączona z precyzyjną diagnozą. Planowanie ma na celu ustalenie potrzeb Pacjenta i przedstawienie spersonalizowanego leczenia. Precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego jest kluczowe, by osiągnąć zamierzony rezultat.

Bardzo ważne jest to, by wytłumaczyć Pacjentowi zasadność takiego leczenia i etapów, które po sobie następują. Z reguły Pacjenci skłonni są zaakceptować dłuższe, wieloetapowe leczenie mając świadomość korzyści, które się z tym wiążą. W naszej pracy wykorzystujemy też zdjęcia przed i po, by pokazać jakich rezultatów oczekujemy i do czego dążymy. Pacjenci znając efekt końcowy widzą wartość leczenia i mają większą motywację.

Czym właściwie jest nowoczesna ortodoncja?

W ostatnim czasie ortodoncja bardzo mocno się rozwinęła. Współczesna ortodoncja stała się równoznaczna ortodoncji estetycznej.
Nowoczesne aparaty, które bardzo często wykorzystujemy w swojej pracy wraz z dr Zmorzyńską, to aparaty wewnętrze lub leczenie w formie wyjmowanych, przezroczystych nakładek – opowiada dr Wasiewicz. Aparaty te cieszą się dużą popularnością z uwagi to, że umożliwiają niewidoczne leczenie. Na zębach nie mamy zamków, drutów, są tylko niewielkie zaczepy, których kolor też dobieramy w taki sposób, by był on jak najmniej widoczny dla Pacjenta i otoczenia. Nakładki te wymieniamy co 10-14 dni w zależności od wskazań i planu leczenia. Nowoczesna ortodoncja to też rzadsze wizyty kontrolne, co dla Pacjentów dojeżdżających do DeClinic z daleka, jest bardzo komfortowe.

Czy nowoczesna ortodoncja pozwala skrócić okres leczenia?

W ortodoncji nowoczesnej dążymy do tego, żeby leczenie było jak najmniej widoczne a jednocześnie jak najbardziej skuteczne oraz bezpieczne dla zębów i tkanek je otaczających. Nowoczesne aparaty nie tylko pozwalają skrócić czas leczenia, ale również zmniejszyć dolegliwości bólowe w trakcie leczenia, co potwierdzają nam sami Pacjenci.
Podsumowując nowoczesna ortodoncja to niewidoczne i estetyczne dążenie do doskonałości, której efektem są proste zęby. Jest to moda, która jest tak naprawdę modą na zdrowie, bo proste zęby to również zdrowe zęby.


Warning: Attempt to read property "ID" on string in /home/platne/serwer186257/public_html/declinic.pl/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/includes/acf/oxygen-acf-integration.php on line 802
WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    menu