Tomografia komputerowa - wczoraj, a dziś

To najbardziej popularne i najczęściej wykonywane badanie! Wykorzystywane w każdej dziedzinie stomatologii!

  • Na czym polega?
  • Czy jest bezpieczne?
  • Czy można je wykonać u wszystkich?

Tomografia komputerowa to jedno z najbardziej popularnych badań diagnostycznych, które od dawna jest codziennością w pracy stomatologa. Badanie to pokazuje rzeczywisty obraz tkanek pacjenta i umożliwia dokonanie precyzyjnych pomiarów. Dzięki temu zabiegi te są całkowicie bezpieczne, a końcowy efekt w pełni przewidywalny.

Nasz radiolog, Małgorzata Nietubyć, która pracuje z nami od początku istnienia kliniki wyjaśnia przewagę współczesnych aparatów nad tymi, na których pracowano niegdyś. Radiolog podkreśla, że różnica ta jest ogromna z uwagi na fakt, że nowoczesne tomografy komputerowe takie jak te na których pracujemy w DeClinic - tomograf CBCT NewTom 5G i NewTom VGi - są wielopłaszczyznowe i tym samym bardzo precyzyjne. Pozwala to na postawienie celnej diagnozy i zaplanowanie właściwego leczenia.

Dodatkowym atutem nowoczesnych tomografów jest komfort i bezpieczeństwo Pacjentów. Po pierwsze badanie to jest bardzo krótkie, lampa wykonuje tylko jeden obrót co trwa zaledwie 10-40 sekund. Za pomocą starszych tomografów czas ten wydłuża się nawet do kilku minut, gdyż lampa ta obraca się kilkanaście razy wokół Pacjenta.

Różnica ta na pozór może wydawać się niewielka, jednak kiedy uświadomimy sobie, że jest to tak naprawdę czas napromieniowania Pacjenta, dostrzegamy, że nowoczesne tomografy to przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo, a dawka napromieniowania Pacjenta z użyciem nowych tomografów jest 10-krotnie mniejsza.

Ostatnią zaletą nowoczesnej tomografii jest wygoda, którą daje składany i opuszczany fotel, niezbędny dla komfortu badania osób starszych i niepełnosprawnych.

WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu