Ortodoncja w nowoczesnej odsłonie

Co to oznacza? Leczenie ortodontyczne jest maksymalnie uproszczone i skrócone, bo przeprowadzone za pomocą najnowocześniejszego sprzętu. A efekt, który obliczony jest przede wszystkim na estetykę, znamy od początku. To piękny uśmiech, do którego droga jest prosta, choć precyzyjnie zaplanowana.

Stereotypowo leczenie u ortodonty kojarzy się ze szpecącym aparatem, który jest niewygodny i nosi się go w nieskończoność. A to jak zadziała, do końca jest tajemnicą, która niepokoi, bo pojawia się myśl: "Nie wiem, po co się tak męczę". Wyciski z masy silikonowej to również żadna przyjemność. Zniechęcająca wizja. Ale nieaktualna.

W ostatnim czasie ortodoncja znacząco się rozwinęła, podążając w kierunku ortodoncji estetycznej. W tak nowoczesnej klinice stomatologicznej jak DeClinic leczenie ortodontyczne po pierwsze jest spersonalizowane – kluczowe znaczenie ma ustalenie indywidualnych potrzeb Pacjenta, pod które precyzyjnie zaplanowane zostają kolejne kroki. Jeśli na początku dowiadujemy się, jakie etapy leczenia nas czekają i jaki mają cel, czujemy się bezpiecznie, bo znamy sens działań, jakim zostaniemy poddani.

Dodatkową motywacją jest zobaczenie na początku leczenia końcowego efektu całej ortodontycznej procedury – pięknego uśmiechu. Taki zamierzony rezultat ma mieć leczenie ortodontyczne w innowacyjnej odsłonie – jak to tylko możliwe – komfortowe, przemyślane i skuteczne.

Aparat ortodontyczny Invisalign jak czapka niewidka

Druty i zamki aparatu prostującego zęby, które szpecą uśmiech, odchodzą w przeszłość. W DeClinic leczenie ortodontyczne można przeprowadzić, nosząc aparat w formie wyjmowanych przezroczystych nakładek Invisalign.

Wymienia się je co około dwa tygodnie i zdejmuje się do jedzenia, co dodatkowo podnosi motywacje użytkowania. Aparaty Invisalign nie wpływają ograniczająco na codzienne życie, przez co są bardzo wygodne i praktyczne. W razie potrzeby zawsze można je szybko zdjąć.

Nowoczesne aparaty Invisalign sprawiają, że podczas leczenie nie doświadczamy bólu czy innego rodzaju psychicznego i fizycznego dyskomfortu. Czas leczenia nimi jest porównywalny do okresu leczenia tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi. Wykonywane są na zamówienie i powstają indywidualnie dla każdego Pacjenta. Lekarze naszej kliniki dążą do tego, żeby leczenie było jak najmniej widoczne, a jednocześnie jak najbardziej skuteczne oraz bezpieczne dla zębów i otaczających je tkanek.

Innowacyjna technologia iTero Element 2 – poznaj swój przyszły uśmiech

Spektakularne osiągnięcie techniki, jakie jest dostępne w niewielu stomatologicznych klinikach, to skaner wewnątrzustny iTero Element 2. To innowacyjne narzędzie wykonuje skany jamy ustnej, dzięki którym lekarz na ekranie 3d ogląda uzębienie Pacjenta i może przedstawić jego stan po zakończeniu terapii. Skaner iTero zastępuje potrzebne do modeli diagnostycznych tradycyjne wyciski, których pobieranie mogło być dla Pacjenta niekomfortowe. Dzięki szerokim możliwościom wizualizacji tego skanera stomatolodzy i ortodonci pracują szybciej i bardziej niezawodnie – ma on ogromną moc obliczeniową, która pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych skanów. Wpływa to pozytywnie również na dokładność wytwarzanych nakładek ortodontycznych.

Zaawansowana i precyzyjna cyfrowa kamera, znajdująca się w głowicy skanera dzięki imponującej rozdzielczości, jest w stanie określić, jakie nakładki będą pasować nam idealnie. Samo badanie jest wręcz błyskawiczne. Już 60 sekund wystarczy, żeby powstał skan pełnego łuku zębów! Dzięki wirtualnemu, trójwymiarowemu planowi leczenia (ClinCheck) pacjent może zobaczyć symulację efektu końcowego, czyli swój uśmiech po zakończeniu terapii. Zobrazowanie efektów leczenia dzięki precyzyjnemu obrazowi o dużej szczegółowości buduje motywację i pomaga podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia. Tu nie ma miejsca na wyobraźnię. Pacjent dokładnie wie i widzi, jak pięknie będzie wyglądał jego uśmiech.

Po co nam leczenie ortodontyczne?
Równe zęby to efekt anti-aiging.

Ortodoncja – jak dość powszechnie wiadomo – zajmuje się korektą ustawienia zębów przez nakładanie na zęby aparatów.

Po co? Z kilku powodów.

Po pierwsze stłoczone oraz wykrzywione zęby mają negatywny wpływ na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, a zła higiena to większe ryzyko wystąpienia próchnicy, chorób przyzębia, a nawet zaburzeń układu pokarmowego.

Zdrowie to nie jedyny pożądany efekt noszenia aparatu ortodontycznego. I nie mamy tu na myśli tego, że nieładne zęby do defekt kosmetyczny. Równe i białe zęby obecnie to nie wszystko. Warto wiedzieć, że zęby są rusztowaniem, na którym wspierają się tkanki miękkie. A zatem poprzez poprawę ich położenia wpływamy korzystnie na kontur ust, co często daje efekt podobny do wypełnienia kwasem hialuronowym, tylko bardziej naturalny i trwały.

Podobnie rozbudowa szczęki wygładza bruzdy nosowo-wargowe. Specjalista od stomatologii estetycznej w DeClinic zadba, aby nasze zęby harmonijnie komponowały się z rysami twarzy. Piękny górny i dolny łuk wypełniający cały uśmiech, to najmocniejszy atut urody i najatrakcyjniejszy element twarzy.

Im więcej pięknych zębów w uśmiechu, tym wyglądamy ładniej i młodziej a mniejsza ekspozycja górnych zębów to cecha, która najbardziej postarza nasz uśmiech.

WARTO WIEDZIEĆ
NAPISZ DO NAS
Masz pytanie? Zostaw swój numer a oddzwonimy do Ciebie!
    envelopephone-handsetbubblemenu